Sülükle Varis Tedavisi

Sülükle varis tedavisi yıllardır şifa kaynağı olan sülükle olumlu etkiler sağlamaktadır. Bilindiği üzere sülük vücuttaki kirli kanı emerek damarlarda bulunan kirli kanın temizlenmesini sağlar ağrılarda hafifleme ve bir süre sonra tamamen sonlanıdırlmasına olanak sağlar.

Sülükle Varis Tedavisi Nasıl Uygulanır

Özellikle bacaklarda görülen ve artarak devam eden bir rahatsızlık olan varis hastalığı, damarlarda toplanan fazla kanın oluşturduğu basınç neticesinde acı, ağrı ve yürümede güçlük gibi sorunlar oluşturur. Sülük tedavisi ise bu toplanan kirli ve fazla kanı temizleyerek oradaki sorunu gidermeye yardımcı olur.

Öncelikle sülük uygulanması gereken varisli bölge iyice temizlenir.Varisli bölgeler belirlendikten sonra sülük bırakılarak damarların içindeki kirli kanın emilerek temizlenmesi sağlanır. Sülük varisli bölgeye uygulandıktan 45-50 dakika içinde kendisi o bölgedeki kirli kanı emer ve kendisini bırakır. Sülük tedavisinden en verimli sonucu almak için sülüğün yapıştığı bölgeden zorla alınmaması gerekir çünkü sülük doğru nokta olarak çoğu zaman ağrılı bölgenin 7-8 cm etrafını tutmaktadır. Bu tedavi sayesinde damarlarda birikmiş olan kirli ve fazla kan temizlenerek rahatsızlığın ağrısı azalabilmektedir.Hemen Arayın