Sülük Tedavisinin Yan Etkileri

Sülük tedavisi gün geçtikçe çok daha yaygın ve popüler bir tedavi haline gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile modern tıpın çok fazla gelişmesinin yanı sıra alternatif tıpa hala büyük bir kesim yönelim göstermektedir. Alternatif tıp içinde çok fazla çeşitte ki hastalığın tedavi edilmesi için de sülük tedavisi bire bir gelmektedir. Bir çok insan sülüğü çok iğrenç ve zararlı olarak görse de çok fazla sayıda hasta, hastalıklarının tedavisi için sülük tedavisini kullanmaktadır. Bu tedavi yöntemini kullanan bir çok hasta da sülüğü ağrılı ve rahatsız oldukları bölgeye koyarak ağrılarını dindirmektedir.

Sülük tedavisi sırasındaki dikkat edilmesi gerekenler!

Sülük  tedavisi yaptırmadan önce kesinlikle kullanılmış sülükler kullanılmaz. Bu şekilde ki sülükler piyasada satılabilir, dikkatli olmanız gerekir. Bunun da asıl sebebi sülüğün hastadaki pis kanı emmesi ve ikinci bir kullanımda ise diğer hastaya kandaki pislik ve mikropların iletileceğinden dolayı sağlıksızdır. Ayrıca bir kere kullanılmış bir sülük ikinci bir kullanımda tamamen faydasız olacaktır çünkü tüm yararını ilkinde kullanmıştır. Ayrıca bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise ağrılı bölgeye kullanılacak olan sülüğün öncesinde iyi bir şekilde sterilize edilmesidir. Eğer kullanılacak sülük sterilize edilmezse vücudunuz sülükteki mikroptan enfeksiyon kapabilir. Bu yüzden çok dikkatli olunmalıdır. 

Sülük tedavisi sırasındaki aşamalar!

Sülük tedavisi sırasında yukarıdaki maddelere dikkat edilmelidir. İlk olarak sterilize edilen sülükler, hastanın ağrılı kısmına bırakılır. Daha sonrasında da sülüğün ağrılı kısımda ki pis kanı emmesi beklenir. Sülüğün kanı emmesi bırakması 30 ila 40 dakika beklenmesi gerekmektedir. Daha sonrasında sülük kendiliğinden çıktıktan sonra sülüğü çamaşır suyu dolu bir kavanozda imha etmek gerekmektedir. Eğer sülük aniden çıkarılmak istenirse o bölgeye parfüm ve sigara dumanı kokusu yaklaştırılabilir.

Bölgeye göre sülük!

Ağrıyan bölgeye göre sülük tedavisi uygulanmaktadır. Eğer ağrıyan bölgeniz geniş bir alan ise büyük bir boy sülük kullanmanız gerekmektedir. Ağrıyan bölgeye göre büyüklük değişkenlik göstermektedir. Sülük tedavisi yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır. Sülük tedavisi yaptıranlar sadece ufak bir sinek ısırığı hissettiğini ifade etmektedirler.