Sülük Tedavisinden Sonra Fizik Tedavi Yapılır mı?

Sülük tedavisi dolaşım sistemi rahatsızlıkları, cinsi gücü arttırma, üreme organı rahatsızlıkları, egzama, romatizma hastalığı, felç, baş ağrısı, varis tedavisi, ameliyat izlerinin iyileştirilmesi, sivilce tedavisi ve daha biroldukça rahatsızlıkta kullanılan sülüğün faydaı say say bitmez. Antioksidan özelliğine haiz olan sülük vücut direncini arttırarak vücudu hastalıklara karşı korur. Sülük tedavisinde dikkat edilmesi gerek en önemli mevzu sülük temziliğidir. şayet sülük pak olmazsa vücudun enfeksiyon kapma riski çok yüksek olur. Bundan dolayı almış olduğunız sülüklerin temiz bulunmasına örutubet verin. Ayrıca maksimum dikkat edilmesi gereken konulardan biri de sizin kullanacağınız sülüğün başka hastalarda kullanılmamış olmasıdır. çünkü başka hastadan mikrop veya enfeksiyon kapabilirsiniz. Bundan dolayı sülüğü güvendiğiniz bir yerden almakta fayda vardır.

Sülük tedavisi sonrası fizik tedavisi yapılabilir mi ?

Sülük tedavisinden hemen sonra tedavi edilen kişinin ağır işler yapılması sakıncalıdır. Fizik tedavi sülük tedavisi sonrası yapılması sakıncalıdır. Sülük seansları bitene ve kanamalar durana kadar fizik tedaviden uzak durulması gerekir. Yapılacak olan bölge ılık su ile yıkanır yada lif ile temizlenir. Daha hemen sonra sülük tedavi edilecek olan bölgeye konulur. Sülüğü çok uzun tutmamakta yarar vardır. Sülüğü tuz, karbonat şeklinde şeyler üzerine serperek tedavi bölgesinden alın ve kirli kanın vücudunuzdan akmasını bekleyin. Genellikle kanamanın olduğu bölgeye 4 5 kez kupa vurulması önerilir. Bunun sebebi kirli kanın çabuk dışarıyta atılmasının istenmesidir. Dilerseniz sizde bu bölgenize kupa vurabilirsiniz. Bazı durumlarda kanama 10 12 saat sürebilir. Korkmanıza gerek yok. Son olarakta tedavi bölgesini ılık bezle kapatın ve kanı temizleyin
Sülükte dikkat edilmesi gerekenler
Sülük tedavisi yapacaksanız sülüğün pak olmasına dikkat etmelisiniz. Yukarıda belirttiğimiz benzer biçimde enfeksiyon riski çok yüksek olabilir. Dikkat edilmesi gereken bir öteki konu da sülükleri güvendiğiniz bir yerden alarak başka hastalar tarafınca kullanılmadığına emin olmaktır. Bu tarz şeylerin dışında dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan sülüklerin bakımıdır. şayet sülüklerinizi evde besleyecekseniz suyun sıcaklığını ve klorunu dikkatli bir halde ayarlamanız icap eder. Her kullanmasınız derhal sonrasında pak bir suya koymanız mühimdir. Ek olarak çeşme suyu kesinlikle kullanılmamalı, hazır su kullanılmalıdır. Her gün sülüklerin suları yenilenmelidir. Su sıcaklığı 16-20 aşama arasını düşmemeli veya geçmemelidir. Kesinliklikle gün ışığına çıkarılmaları yasaktır. Bir litrelik suda 50 sülükten fazla sülük beslenmemelidir.