Sülük Nedir?

Sülük Nedir? Tıbbi sülükler duyulduğu gibi kirli kanı emerek tedavi yapmazlar. Tedavi edici özellik kanın alınmasında değil emilirken vücuda verilen salgıdadır. Bu salgı başlıca Hirudin ve Calin maddelerini barındırır ve bu maddeler kanı şu şekilde etkiler:

– pıhtılaşmasını engeller (antiagregan),

– oluşmuş pıhtıyı eriticidir (fibrinolitik),

– ağrı kesicidir (analjezik-antiromatizmal),

– mikrop öldürücüdür (antibakteriyel),

– tansiyon dengeleyicidir (antihipertansif),

– kas gevşeticidir (miyorelaksan),

– bağışıklık sistemini düzenleyicidir (immun modülatör),

– stres giderici (anksiyolitik) etkilere sahiptir.

Sülük Tedavisi, atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları ilk sırada olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, kalp ve damar hastalıkları, varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarındaa, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmaları, kolesterol, yüksek tansiyon, felç, kısmi felç, sivilce, sedef, egzama vb. gibi cilt hastalıklarında, hemoroid’de, göz tansiyonu (glokom) ve bundan dolayı oluşan görme kayıplarında,bazı işitme eksikliklerinde, migren, sinüzit ve her türlü baş ağrısında, yüksek tansiyonda, troid’e bağlı şişmanlıkta, astım ve bronşial hastalıklarda, yanık vakalarında, iyileşmeyen yaralar ve ameliyat izleri, kangren, meniere hastalığında, iktidarsızlık, cinsel güç arttırıcı etki (afrodizyak), üreme organı rahatsızlıklarında, kısırlık, hemoroid (basur) gibi hastalıklarda kullanılmaktadır. Ayrıca Ortopedi ve Rekonstrüktif Cerrahi kapsamında da, kangrende  gelişmekte olan kopuk organ tamirlerinde de tüm dünyada aktif biçimde kullanılmaktadır.

Bunlarla beraber sülüğün güçlü antioksidan etkisi sebebiyle Koruyucu (Preventif) Tıpta da kullanımından bahsedecek olursak; yılda birkaç kere belirli noktalardan uygulanan Sülük Tedavisi, o sene içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki sergilemektedir.
Hasta ve yara şekilleri ne olursa olsun Tıbbi Sülükler kendi doğal iç güdüleri ve vücutlarında barındırdıkları  100’den fazla enzimleri birleştirerek uyguladıkları tedavilerde aklınıza gelebilecek pekçok vakada başarılı sonuçlar elde etmektedirler.

Sülük Nedir?