Kan Seyreltici Kullananlar Sülük Tedavisi Yaptırabilir mi?

Nehir ve göl kenarlarında yaşayan sülük eski çağlardan beri birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan canlılardır. Çoğu hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere kullanılırlar. Sülüğün birçok hastalığa faydası olduğunu çoğu insan bilmez. Sülük uygulaması dolaşım sistemi rahatsızlıkları, cinsel gücü arttırma, üreme organı rahatsızlıkları, egzama, romatizma hastalığı, felç, baş ağrısı, varis tedavisi, ameliyat izlerinin iyileştirilmesi, sivilce tedavisi ve daha birçok rahatsızlıkta kullanılan sülüğün yararı say say bitmez. Peki kan seyreltici kullananlar sülük tedavisi olabilir mi?

Kan Seyreltici İlaç Kullananlar Sülük Tedavisi Olabilir mi ?

Sülük uygulaması ile birlikte düzenli dolaşım sağlanır, kan basıncı normale döner. Antioksidan özelliğine sahip olan sülük vücut direncini arttırarak vücudu hastalıklara karşı korur. Sülük uygulamasında dikkat edilmesi gerek en önemli noktalar vardır. Eğer kan seyreltici ilaç kullanıyorsanız sülük uygulamadan bir kaç gün önce bırakmalısınız.

Kanamayı Durdurmak İçin

Kan seyreltici ilaç kullanan hastalar tedaviye başlamadan bir kaç gün önce ilaç kullanımını bırakmalıdır.Bu hastalar kan seyreltici kullandığı için kanama hemen kontrol altına alınmalıdır. Seanslar arası süre de 2,3 hafta olmalıdır.Sülük uygulaması yapılacak olan bölge ılık su ile yıkanır veya lif ile temizlenir. Daha sonra sülük tedavi edilecek olan bölgeye konulur. Sülüğü çok uzun tutmamakta fayda vardır. Sülüğü tuz, karbonat gibi şeyler üzerine serperek tedavi bölgesinden alın ve pis kanın vücudunuzdan akmasını bekleyin. Genellikle kanamanın olduğu bölgeye 4 5 kere kupa vurulması önerilir. Bunun nedeni pis kanın çabuk dışarıyta atılmasının istenmesidir. Dilerseniz sizde bu bölgenize kupa vurabilirsiniz. Bazı durumlarda kanama 10 12 saat sürebilir. Korkmanıza gerek yok. Son olarakta tedavi bölgesini ılık bezle kapatın ve kanı temizleyin

Sülük Tedavisi Ne Zaman Yapılır ?

Tedavi yapılacak bölge de iyice dezenfekte edilmeli. Daha sonra sülük tedavi edilecek alana koyulmalı ve kanı emmeye başlaması beklenmelidir. 45 dakika kadar hastalıklı alanda bekletilen sülükler kendiliğinden ısırdığı yeri bırakmazsa ısı yardımıyla onları ısırdığı yerden ayırabilirsiniz. Sülük tedavisinden sonra ısırılan yeri her gün dezenfekte etmelisiniz. Enfeksiyon kapmaması için her gün ısırılan yeri sterilize ederseniz enfeksiyon kapma riskiniz kalmayacaktır. Bir kaç gün sızıntı şeklinde kanama olabilir fakat bu da tedavinin bir parçasıdır. Sıkı tampon yaptığınız taktirde daha erken duracaktır. Kan seyreltici kullananlar sülük tedavisi olabilir mi yazımızı okudunuz diğer yazılarımız için haberler bölümüne girebilirsiniz.