Kolestrole Karşı Sülük Tedavisi

Sülük eski çağlardan beri birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan canlılardır. Çoğu hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere kullanılırlar. Sülüğün birçok hastalığa faydası olduğunu çoğu insan bilmez. Sülük uygulaması dolaşım sistemi rahatsızlıkları, sülük ile kolesterol tedavisi, cinsel gücü arttırma, üreme organı rahatsızlıkları, egzama, romatizma hastalığı, felç, baş ağrısı, varis tedavisi, ameliyat izlerinin iyileştirilmesi, sivilce tedavisi ve daha birçok rahatsızlıkta kullanılan sülüğün yararı say say bitmez.

Kolesterol Sülük ile Tedavi Edilir mi?

Kolesterol bir yağ çeşididir ve çoğunlukla yağlı besinler yenmesinden kaynaklanan bir hastalıktır. Kötü kolesterolün damarlarda birikmesiyle birçok hastalık oluşur. Damar duvarlarında birikerek böbrek yetmezliği, kalp rahatsızlığı, kalp krizi gibi hastalıklara sebep olur. Kolesterol tedavisinde sülük kullanımı çok yaygındır. Yapılan çalışmalar sülük uygulaması yapılan hastaların iyileştiği yönünde. Bu çalışmalarda kötü kolesterolün büyük ölçüde vücuttan atıldığı ortaya çıkmıştır. Sülük tedavisi uygulayarak kolesterolü önlemek mümkündür. Ayrıca sülük kirli kanı vücuttan aldığı için kan akışı sağlanır ve hastalığın tekrarlanması önlenir.

Sülüğün Yararları

Sülük uygulaması ile birlikte düzenli dolaşım sağlanır, kan basıncı normale döner. Antioksidan özelliğine sahip olan sülük vücut direncini arttırarak vücudu hastalıklara karşı korur. Kolestereol tedavisinde dikkat edilmesi gerek en önemli konu sülük temziliğidir. Eğer sülük temiz olmazsa vücudun enfeksiyon kapma riski çok yüksek olur. Bu yüzden aldığınız sülüklerin temiz olmasına önem verin. Ayrıca en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de sizin kullanacağınız sülüğün başka hastalarda kullanılmamış olmasıdır. Çünkü başka hastadan mikrop ya da enfeksiyon kapabilirsiniz. Bu yüzden sülüğü güvendiğiniz bir yerden almakta fayda vardır.

Sülük Uygulamasının Kullanılmaması Gereken Yerler

Yumuşak deri olan bölgeler. Göz üstü ve çevresi gibi
Avucun içine ve ayak altına
Çene, koltukaltı, boyun bölgesi, kasık bölgesi gibi önemli damarlara sahip yerler

Sülük Vücudun Nerelerine Uygulanır ?

Göz rahatsızlıkları için göze yakın bölegelere uygulanabilir. Örneğin şakaklara ya da gözlerin iki yanına uygulanabilir. Dişeti hastalıkları için diş etlerine, baş ağrısı için başın iki yanına, dolaşım bozuklukları için kulak arkasına ya da kafa arkasına, uygulanabilir.

 Hemen Arayın